:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Edytor kolizji - tworzenie połączeń z innym profilem

wisowski, 2022-10-20 16:17:19

: czy jest możliwość automatycznej aktualizacji rzędnych kolizji w powiązanych profilach. Np. mamy dwa krzyżujące się rurociągi wody i kan. sanitarnej. Kolizje są połączone między sobą. Następnie zostaje zmienione zagłębienie wodociągu. I teraz co należałoby zrobić aby w profilu kan. sanitarnej rzędna kolizji wody zmieniła się automatycznie. Super rozwiązaniem byłaby ikona np "Przelicz kolizje" w głównym menu programu.

Jeżeli zarówno kanalizacja jak i wodociąg znajdują się w tym samym projekcie (pliku .kre) to można wprowadzać tzw. kolizje powiązane. Opis jak to zrobić znajduje się w końcowej części strony www.kreslarz.wisart.eu/edytor_kolizji.php

Tego typu kolizje można spróbować dodać automatycznie wybierając z menu okna głównego Profil > Wyszukaj i dodaj kolizje "powiązane". Jest to możliwe wówczas gdy na rysunku schematu ww. sieci krzyżują się we właściwych miejscach.

W razie problemów proszę dzwonić na nr tel. podany w dziale Kontakt.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Edytor kolizji - tworzenie połączeń z innym profilem

Piotr, 2023-06-19 14:04:55

Witam,
również jestem zainteresowany możliwością szybkiego przeliczania powiązanych kolizji. Właśnie tak by nie robić tego od początku.
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Edytor kolizji - tworzenie połączeń z innym profilem

wis, 2023-06-19 20:21:32

: również jestem zainteresowany możliwością szybkiego przeliczania powiązanych kolizji. Właśnie tak by nie robić tego od początku.

Kolizje dodane jako tzw. powiązane same się aktualizują. Sposób dodania tego typu kolizji jest opisany w tym samym wątku.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności