:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Edytor kolizji - tworzenie połączeń z innym profilem

Michał, 2022-10-20 11:15:41

Dzień dobry,
czy jest możliwość automatycznej aktualizacji rzędnych kolizji w powiązanych profilach.
Np. mamy dwa krzyżujące się rurociągi wody i kan. sanitarnej. Kolizje są połączone między sobą. Następnie zostaje zmienione zagłębienie wodociągu. I teraz co należałoby zrobić aby w profilu kan. sanitarnej rzędna kolizji wody zmieniła się automatycznie. Super rozwiązaniem byłaby ikona np "Przelicz kolizje" w głównym menu programu.

Odpowiedz

Re: Edytor kolizji - tworzenie połączeń z innym profilem

wisowski, 2022-10-20 16:17:19

: czy jest możliwość automatycznej aktualizacji rzędnych kolizji w powiązanych profilach. Np. mamy dwa krzyżujące się rurociągi wody i kan. sanitarnej. Kolizje są połączone między sobą. Następnie zostaje zmienione zagłębienie wodociągu. I teraz co należałoby zrobić aby w profilu kan. sanitarnej rzędna kolizji wody zmieniła się automatycznie. Super rozwiązaniem byłaby ikona np "Przelicz kolizje" w głównym menu programu.

Jeżeli zarówno kanalizacja jak i wodociąg znajdują się w tym samym projekcie (pliku .kre) to można wprowadzać tzw. kolizje powiązane. Opis jak to zrobić znajduje się w końcowej części strony www.kreslarz.wisart.eu/edytor_kolizji.php

Tego typu kolizje można spróbować dodać automatycznie wybierając z menu okna głównego Profil > Wyszukaj i dodaj kolizje "powiązane". Jest to możliwe wówczas gdy na rysunku schematu ww. sieci krzyżują się we właściwych miejscach.

W razie problemów proszę dzwonić na nr tel. podany w dziale Kontakt.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności