:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Zagłębienie ław fundamentowych

Karo, 2022-01-24 10:18:10

Podczas wstawiania budynku w zakładce "Dane", kolumnie "Obiekt" i wpisaniu parametrów budynku nie liczy mi zagłębienia spodu ławy fundamentowej do zera budynku (opcja liczenia do zera zaznaczona). Zagłębienie liczy do terenu projektowanego. W konfiguracjach przy opcji "Zagłębienie licz w stosunku do terenu projektowanego" mam wybrane "zawsze".
Czy jest to wina zaznaczenia liczenia zawsze do terenu proj. czy można to jakoś inaczej ustawić, by spód ławy był liczony do wpisanego zera budynku a pozostałe zagłębienia do terenu proj. ?

Odpowiedz

Re: Zagłębienie ław fundamentowych

wisowski, 2022-01-24 17:08:29

: Podczas wstawiania budynku w zakładce "Dane", kolumnie "Obiekt" i wpisaniu parametrów budynku nie liczy mi zagłębienia spodu ławy fundamentowej do zera budynku (opcja liczenia do zera zaznaczona).

Czy w parametrach obiektu budynek została podana rzędna stropu oznaczona jako zero budynku? Rzędna taka powinna być poprzedzona cyfrą zero np. 0225.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Zagłębienie ław fundamentowych

Karo, 2022-02-02 15:56:58

>>: : Podczas wstawiania budynku w zakładce "Dane", kolumnie "Obiekt" i wpisaniu parametrów budynku nie liczy mi zagłębienia spodu ławy fundamentowej do zera budynku (opcja liczenia do zera zaznaczona).

>>Czy w parametrach obiektu budynek została podana rzędna stropu oznaczona jako zero budynku? Rzędna taka powinna być poprzedzona cyfrą zero np. 0225.--Pozdrawiam

Dodanie zera przed rzędną stropu rozwiązało problem, dziękuję!

Odpowiedz
Polityka prywatności