:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: rzędna rury w przyłączach, problem z zapisaniem pliku

wisowski, 2019-10-17 15:58:21

: Po zaznaczeniu opcji Przeliczaj rzędne rury w przyłączach..., w projekcie wieloprofilowym, został wybrany profil główny, w panelu jako Wartość wprowadzana ręcznie jest wybrana Rzędna rury, ale mimo to program nie przelicza rzędnych przyłączy.

Czy przyłącza mają wybrany ten sam typ medium co profil główny? Wybiera się go w Panelu obok tabeli Dane (wysuwa się np. klawiaszem F4 na klawiaturze.

> Po aktualizacji programu, przy auto zapisie pliku wyskakuje okienko nie znaleziono pliku, i trzeba zapisywać dany plik poprzez zapisz jako.

Sprawdzę to.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: rzędna rury w przyłączach, problem z zapisaniem pliku

Anonim, 2019-10-17 20:32:54

: : Po zaznaczeniu opcji Przeliczaj rzędne rury w przyłączach..., w projekcie wieloprofilowym, został wybrany profil główny, w panelu jako Wartość wprowadzana ręcznie jest wybrana Rzędna rury, ale mimo to program nie przelicza rzędnych przyłączy.Czy przyłącza mają wybrany ten sam typ medium co profil główny? Wybiera się go w Panelu obok tabeli Dane (wysuwa się np. klawiaszem F4 na klawiaturze.> Po aktualizacji programu, przy auto zapisie pliku wyskakuje okienko nie znaleziono pliku, i trzeba zapisywać dany plik poprzez zapisz jako.Sprawdzę to.--Pozdrawiam


Jeśli chodzi o profile to jest wybrany ten sam typ medium co profil główny.
Jest jeszcze taki problem ze jak wstawiam nowy profil np. przyłącze do kanału głównego. Wybieram węzeł. Wyskakuje okienko że taki sam węzeł jest w profilu głównym więc potwierdzam rzędne. A w nowym profilu zamiast rzędnej rury jest zagłębienie. Taki problem też był u mnie przy poprzedniej wersji

Odpowiedz

Re: rzędna rury w przyłączach, problem z zapisaniem pliku

wisowski, 2019-10-17 20:38:56

> Jeśli chodzi o profile to jest wybrany ten sam typ medium co profil główny.

Jeżeli to możliwe, to proszę przesłać plik projektu na e-mail podany w dziale Kontakt. Sprawdzę co jest przyczyną nieprzeliczania rzędnych rury.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: rzędna rury w przyłączach, problem z zapisaniem pliku

wisowski, 2019-10-18 11:10:03

> Jeżeli to możliwe, to proszę przesłać plik projektu na e-mail podany w dziale Kontakt.

Dziękuję za przesłany plik.

Problem z przeliczeniem rzędnych rury w przyłączach wynikał z niewłaściwych ustawień kierunku przepływu dla przyłączy (na samym dole w Panelu, powinno być od prawej do lewej - czyli ustawienie <--).
Na wszelki wypadek rozwinąłem ten temat w Instrukcji obsługi.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności