:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: włączenie oś w oś

Anonim, 2014-12-16 10:09:49

: : Program włącza rurociąg dopływowy i odpływowy w dno studni, czy da się ustawić żeby włączał w rurociągi oś w oś?
:
: W przypadku podłączania do studni program wyrównuje dno rurociągu z dnem studzienki. Czy w postawionym pytaniu chodzi o to, by równał oś rurociągu z dnem studni?
: --
: Pozdrawiam

Chodzi mi o to, że włączając do studni dwa rurociągi np fi 300 i fi 400 dna rurociągów są włączone w dno studni i oś rurociągu fi 400 jest wyżej niż rurociagu fi 300, ale czy da się ustawić tak, aby program wyrównał rurociągi w studni nie dnami ale osiami automatycznie ? Da się to zrobić ręcznie, wpisując rzędne ze znakiem "/" ale czy jest jakaś funkcja, któraby automatycznie przeliczyła profil i rurociagi o róznych średnicach w studniach wyrównała osiowo ?

----
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: włączenie oś w oś

wisowski, 2014-12-16 10:41:33

: : : Program włącza rurociąg dopływowy i odpływowy w dno studni, czy da się ustawić żeby włączał w rurociągi oś w oś?
: :
: : W przypadku podłączania do studni program wyrównuje dno rurociągu z dnem studzienki. Czy w postawionym pytaniu chodzi o to, by równał oś rurociągu z dnem studni?
: : --
: : Pozdrawiam
:
: Chodzi mi o to, że włączając do studni dwa rurociągi np fi 300 i fi 400 dna rurociągów są włączone w dno studni i oś rurociągu fi 400 jest wyżej niż rurociagu fi 300, ale czy da się ustawić tak, aby program wyrównał rurociągi w studni nie dnami ale osiami automatycznie ? Da się to zrobić ręcznie, wpisując rzędne ze znakiem "/" ale czy jest jakaś funkcja, któraby automatycznie przeliczyła profil i rurociagi o róznych średnicach w studniach wyrównała osiowo ?

Proszę spróbować w Panelu (będąc na zakładce Dane wcisnąć na klawiaturze klawisz F4) wybrać opcję "Rzędna rury > osi". Powinno to spowodować równanie rurociągu wg osi.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: włączenie oś w oś

tommy0, 2015-03-10 15:18:54

: : : : Program włącza rurociąg dopływowy i odpływowy w dno studni, czy da się ustawić żeby włączał w rurociągi oś w oś?
: : :
: : : W przypadku podłączania do studni program wyrównuje dno rurociągu z dnem studzienki. Czy w postawionym pytaniu chodzi o to, by równał oś rurociągu z dnem studni?
: : : --
: : : Pozdrawiam
: :
: : Chodzi mi o to, że włączając do studni dwa rurociągi np fi 300 i fi 400 dna rurociągów są włączone w dno studni i oś rurociągu fi 400 jest wyżej niż rurociagu fi 300, ale czy da się ustawić tak, aby program wyrównał rurociągi w studni nie dnami ale osiami automatycznie ? Da się to zrobić ręcznie, wpisując rzędne ze znakiem "/" ale czy jest jakaś funkcja, któraby automatycznie przeliczyła profil i rurociagi o róznych średnicach w studniach wyrównała osiowo ?
:
: Proszę spróbować w Panelu (będąc na zakładce Dane wcisnąć na klawiaturze klawisz F4) wybrać opcję "Rzędna rury > osi". Powinno to spowodować równanie rurociągu wg osi.
: --
: Pozdrawiam

Niestety nie rozwiązuje to zadanego problemu. Ciągle łączenie jest dno w dno (ważne o tyle, że wiekszość MPWiK, a na pewno warszawskie wymaga włączania przewodów oś w oś).

Odpowiedz

Re: włączenie oś w oś

wisowski, 2015-03-10 15:31:30

: Niestety nie rozwiązuje to zadanego problemu. Ciągle łączenie jest dno w dno (ważne o tyle, że wiekszość MPWiK, a na pewno warszawskie wymaga włączania przewodów oś w oś).

Chodzi o uzyskanie sytuacji jak na poniższych rysunkach?
,
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: włączenie oś w oś

tommy0, 2015-04-17 15:19:44

Tak, chodzi o uzyskanie dokładnie takiej sytuacji

Odpowiedz

Re: włączenie oś w oś

Anonim, 2015-04-17 15:23:07

: Tak, chodzi o uzyskanie dokładnie takiej sytuacji

I faktycznie można to zrobić tak jak Pan napisał kilka postów wyżej.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności