:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Kopiowanie rzednych

Anonim, 2013-09-20 10:57:16

: : czy oprócz kopiowania rzędnych terenu, w przypadku powtarzających się wezłów, automatycznie kopiować się będą rzędne rurociągów. Ciężko połapać się gdy profil jest większy i musimy każdy węzeł zmieniać.
:
: Kopiując oraz wklejając cały węzeł kopiowane są wartości związane z węzłem tzn. m. in.: rzędne terenu istn. i proj., rzędne rury. Natomiast nie są kopiowane dane odcinka wychodzącego z węzła tzn. długość, spadek, materiał rury.
:
: Istnieje kilka sposobów kopiowania całych wezłów: wybierając opcję w menu, używając skrótu klawiaturowego lub wpisując w nowym węźle nazwę już istniejącego węzła.
: --
: Pozdrawiam

Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.

Odpowiedz

Re: Kopiowanie rzednych

wisowski, 2013-09-20 15:07:17

: Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.

Program tego nie przelicza automatycznie ponieważ nie zawsze byłoby to pożądane przez użytkowników (np. w przypadku różnych rzędnych wlotów w studzienkach zbiorczych).

Odpowiedz

Re: Kopiowanie rzednych

Anonim, 2013-09-20 15:15:57

: : Bardziej mi chodzi oto, że jeśli zmieniam spadek w głównym rurociągu to nie zmieniają się rzędne na odejściach i trzeba w każdym ręcznie wpisywać i poprawiać.
:
: Program tego nie przelicza automatycznie ponieważ nie zawsze byłoby to pożądane przez użytkowników (np. w przypadku różnych rzędnych wlotów w studzienkach zbiorczych).


ok

Odpowiedz
Polityka prywatności