:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-19 13:36:19

: Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.

Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 13:41:39

: : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
:
: Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: --
: Pozdrawiam

A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą

pzdr

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 13:47:27

: : : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
: :
: : Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: : --
: : Pozdrawiam
:
: A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
:
: pzdr

i węzły też nachodzą na siebie
Ja tak upierdliwie bo im mniej zmian w cadzie tym lepiej.

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 14:52:52

: : : : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
: : :
: : : Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: : : --
: : : Pozdrawiam
: :
: : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
: :
: : pzdr
:
: i węzły też nachodzą na siebie
: Ja tak upierdliwie bo im mniej zmian w cadzie tym lepiej.

I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

pzdr

Odpowiedz

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-20 11:56:14

: I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

Rzędne można wyłączyć w oknie Konfiguracji, na zakładce Inne, opcja "Wpisz rzędną rurociągu w miejscu kolizji".
W wersji testowej można już również wyłączyć odległości.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-19 15:08:16

: : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą

Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.

: I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 15:16:39

: : : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
:
: Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
: Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.
:
: : I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.
:
: Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
: Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
: --
: Pozdrawiam

Tak naprawdę i tak w cadzie trzeba te rzędne jakoś rozsuwać więc gdyby była tu taka możliwość kupa czasu dodatkowo zostałaby zaoszczędzona.
Co do czytelności to przecież linie schodzą się w punktach które są zgodne z odległościami trezba tylko spojrzeć na rysunek dobrze :).

A z kolizjami to istotne bo przy gęstym uzbrojeniu rzędne się będą pokrywać jak nic i dopiero będzie szał :).

pzdr

Odpowiedz
Polityka prywatności