:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Licowanie

Łukasz Pala, 2007-08-17 01:19:39

Nigdzie nie moge dojrzeć opcji dotyczącej licowania dwoch kanałów o róznych srednicach. Domyślnym licowaniem jest zawsze to wzgledem osi. Czy istnieje możliwosc licowania góra bądź dołem przewodu ?

Na dole ekranu znajduje sie pole wyboru dotyczące wyświetlania rzędnych rury (do wyboru: dno, oś, góra). Przy probie zmiany tego pola wyboru na "dno", rzedne i rysunek wyswietlaja sie prawdiłowo. Jednak po przełaczeniu zakładek z profilami opcja ta automatycznie przestawia sie znowu na "oś".
Czy jest to bład programu czy jakies moje niedopatrzenie ?

Odpowiedz

Re: Licowanie

wisowski, 2007-08-17 08:54:03

: Nigdzie nie moge dojrzeć opcji dotyczącej licowania dwoch kanałów o róznych srednicach. Domyślnym licowaniem jest zawsze to wzgledem osi. Czy istnieje możliwosc licowania góra bądź dołem przewodu ?

By licować dna kanałów należy w polu wyboru "Rzędna rury" wybrać wartość "dno".
Licowanie wierzchów kanałów można osiągnąć wybierając w polu wyboru "Wartość wprowadzana ręcznie" wartość "Rzędna rury" oraz w polu wyboru "Rzędna rury" wartość "góra".

: Na dole ekranu znajduje sie pole wyboru dotyczące wyświetlania rzędnych rury (do wyboru: dno, oś, góra). Przy probie zmiany tego pola wyboru na "dno", rzedne i rysunek wyswietlaja sie prawdiłowo. Jednak po przełaczeniu zakładek z profilami opcja ta automatycznie przestawia sie znowu na "oś".
: Czy jest to bład programu czy jakies moje niedopatrzenie ?

Dla każdej z zakładek z profilami można dokonać wyboru niezależnie.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Licowanie

Anonim, 2007-08-17 11:56:30

: : Na dole ekranu znajduje sie pole wyboru dotyczące wyświetlania rzędnych rury (do wyboru: dno, oś, góra). Przy probie zmiany tego pola wyboru na "dno", rzedne i rysunek wyswietlaja sie prawdiłowo. Jednak po przełaczeniu zakładek z profilami opcja ta automatycznie przestawia sie znowu na "oś".
: : Czy jest to bład programu czy jakies moje niedopatrzenie ?
:
: Dla każdej z zakładek z profilami można dokonać wyboru niezależnie.

Owszem, można. Jednak wybor ten nie zapisuje sie na stałe, a pole wyboru po powrocie do zakladki z danym profilem ustawia sie ponownie na "oś"

Odpowiedz

Re: Licowanie

wisowski, 2007-08-17 12:28:18

: : Dla każdej z zakładek z profilami można dokonać wyboru niezależnie.
:
: Owszem, można. Jednak wybor ten nie zapisuje sie na stałe, a pole wyboru po powrocie do zakladki z danym profilem ustawia sie ponownie na "oś"

Rzeczywiście.
Poprawioną wersję testową można pobrać z: http://www.kreslarz.hydrosystem.lublin.pl/index.php?tresc=test
--
Pozdrawiam

Odpowiedz
Polityka prywatności