:: Strona główna > Forum dyskusyjne

FORUM DYSKUSYJNE

Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrypcja forumSubskrybcja forum

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 13:41:39

: : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
:
: Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: --
: Pozdrawiam

A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą

pzdr

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 13:47:27

: : : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
: :
: : Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: : --
: : Pozdrawiam
:
: A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
:
: pzdr

i węzły też nachodzą na siebie
Ja tak upierdliwie bo im mniej zmian w cadzie tym lepiej.

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 14:52:52

: : : : Jeszcze jedna kwestia aby pionowe opisy rozsuwały się same tak aby na siebie nie nachodziły to samo dotyczy opisywanych rzędnych, bo nie zawsze się rozsuwają.
: : :
: : : Pionowe opisy (ponad tabelką rozsuwają się same). Jeżeli niewystarczająco to jedynym rozwiązaniem jest zmniejszenie skali.
: : : --
: : : Pozdrawiam
: :
: : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
: :
: : pzdr
:
: i węzły też nachodzą na siebie
: Ja tak upierdliwie bo im mniej zmian w cadzie tym lepiej.

I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

pzdr

Odpowiedz

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-20 11:56:14

: I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

Rzędne można wyłączyć w oknie Konfiguracji, na zakładce Inne, opcja "Wpisz rzędną rurociągu w miejscu kolizji".
W wersji testowej można już również wyłączyć odległości.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

wisowski, 2011-10-19 15:08:16

: : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą

Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.

: I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.

Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
--
Pozdrawiam

Odpowiedz

Re: Uwagi

franio, 2011-10-19 15:16:39

: : : : A moglyby się rozsuwać też linie z rzędnymi w podobnej formie, jest to istotne bo przy długiej sieci gdy ustawiamy skalę 1:500 to profil podłączenia np. wpustu o dł. 1,5 m w skali 1:500 rzędne na siebie nachodzą
:
: Boję się, że wówczas rysunek straciłby na czytelności...
: Obecnie pionowe linie w tabeli pod profilem zawsze pokazują (proporcjonalnie) odległości pomiędzy charakterystycznymi obiektami. Gdyby zaczęły się rozsuwać razem z liniami na poziomie komentarzy mogłoby to utrudnić ocenę odległości pomiędzy obiektami.
:
: : I jeszcze czy można by było wyłączyć rzędne i odległości w miejscach kolizji że byłyby naniesione tylko z komentarzem.
:
: Naniesienie niektórych wartości dotyczących kolizji na linii z komentarzem jest możliwe. Warto do tego wykorzystać zmienne (opisane w pliku pomocy w dziale "Edytor kolizji"). Dzięki temu jeden komentarz może obsłużyć większość przypadków.
: Pomyślę o możliwości nienanoszenia w/w wartości bezpośrednio w tabelce pod profilem.
: --
: Pozdrawiam

Tak naprawdę i tak w cadzie trzeba te rzędne jakoś rozsuwać więc gdyby była tu taka możliwość kupa czasu dodatkowo zostałaby zaoszczędzona.
Co do czytelności to przecież linie schodzą się w punktach które są zgodne z odległościami trezba tylko spojrzeć na rysunek dobrze :).

A z kolizjami to istotne bo przy gęstym uzbrojeniu rzędne się będą pokrywać jak nic i dopiero będzie szał :).

pzdr

Odpowiedz
Polityka prywatności